Білокоровицька громада
Житомирська область, Коростенський район

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ

Фото без опису

Фото без опису З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

Тому переважній більшості громадян, у зв’язку з введенням нових правил, потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за призначенням субсидії.

Отже, повторно  заяву і декларацію  потрібно буде подати:

  • орендарям житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • сім’ям, де окремі її члени зареєстровані за іншими адресами проживання;
  • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а лише на фактично проживаючих в помешканні осіб;
  • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
  • сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до кінця червня 2018 року (340 грн.)

Що зміниться ?

Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуватимуться.

  • Предмети розкоші та доходи від оренди

 Якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, будинку, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

  • Великі будинки і квартири

 Субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.  Тіньова зайнятість.

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.  Субсидію втратять ті, хто приховує свої доходи і нелегальний заробіток. Позбудеться родина субсидії, якщо хтось із членів родини за попередні шість місяців перебував за кордоном 60 і більше днів. В органи соцзахисту 

інформацію надаватиме митниця. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не зареєстрований як безробітний, в управлінні  соцзахисту  після позитивного рішення комісії  рахуватимуть в дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень за місяць. Якщо людина отримує менше мінімальної зарплати або доглядає за інвалідом, хворим, то її справу розгляне комісія, яка вирішить, чи надати субсидію.

Нові норми на комуналку

 Соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі (було 5 м3 на 1 м2) , електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Зміни для внутрішньо переміщених осіб

 Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Фото без опису

Монетизація залишків субсидії Фото без опису

Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня -  подати заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.


При визначенні норми забезпечення населення твердим паливом
та скрапленим газом
, згідно з якими населенню надаються житлові субсидії
та пільги готівкою на 2018 рік застосовується ціна твердого палива – 2 424,16 грн за одну тонну та ціна скрапленого газу – 242,42 грн за один балон, виходячи з граничних показників вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356, та проіндексованих на коефіцієнт, визначений за формулою, згідно з вказаною постановою.

Норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, згідно з якими в 2018 році населенню надаються житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання:

           1) тверде паливо – 2 т на домогосподарство на рік;  2) скраплений газ, що використовується для приготування їжі, надання житлових субсидій населенню – 2 балони на рік на одну - дві особи, 3 балони  – на три - чотири особи, 4 балони – на п’ять і більше осіб.

Фото без опису

Фото без опису Повідомляємо, що пільги на житлово-комунальні послуги  для певної категорії громадян надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. З 1 січня 2018 року розмір соціальної податкової пільги становить 2470 грн. Для визначення права на отримання пільг пільговики та працездатні члени їх сімей (з числа осіб,  на яких поширюється пільга), які протягом попередніх шести місяців, крім пенсії і соціальної допомоги, отримували інші доходи (заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності) подають декларацію та довідки про доходи або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період. У разі неподання вищевказаних документів дія пільг припиняється. Поновлення пільг можливе лише з місяця звернення пільговиків.

Пільговикам, у яких середньомісячний дохід не перевищує 2470 грн., встановлюється право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців. У тому випадку, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує 2470 грн., пільговики втрачають право на отримання пільг..


До уваги користувачів субсидій!!!

Фото без опису

Фото без опису Відділ соціального захисту населення  здійснює прийом документів для оформлення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива  на 2018 рік.

Такою допомогою мають можливість скористатися ті сім’ї, які використовують для опалення виключно тверде паливо. Субсидія їм надається незалежно від площі житла і виплачується один раз на рік в готівковій формі на особовий рахунок в банку.

Нагадуємо, що  дана субсидія призначається на календарний рік. Після закінчення терміну, автоматичний перерахунок відповідної субсидії не відбувається. 

Тому, радимо не зволікати та своєчасно подати документи для оформлення субсидії.


Змінено соціальні стандарти

Фото без опису

Фото без опису Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлено соціальні стандарти, в межах яких надаються передбачені чинним законодавством пільги та субсидії  на оплату житлово-комунальних послуг.

З 1 січня 2018 року діють нові норми на постачання електричної енергії:

           

          1) 70 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 190 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами, а також відсутнє централізоване постачання холодної води;

           2) 100 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 220 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання холодної води, але відсутнє централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами;

           3) 130 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 250 кВт для будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами,у яких відсутнє централізоване постачання гарячої води та газові водонагрівальні прилади.

Роз’яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та розміру наданих пільг з їх оплати надають безпосередньо абонентські відділи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку.


Фото без опису

До уваги користувачів субсидій!!!!

Фото без опису  В Україні створено Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій на базі держпідприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».

Фахівці цього центру перевірили реквізити персональних даних усіх отримувачів житлових субсидій. Домогосподарствам, у складі яких є зареєстровані особи, чиї персональні дані не відповідають вимогам законодавства,  розрахунок субсидії буде заблоковано. Зокрема, всім домогосподарствам, де є діти віком від 14 років.

Згідно з ч.2 статті 21 закону «Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Отож усі отримувачі житлової субсидії, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають оформити ПАСПОРТ та ідентифікаційний код. За відсутності таких даних призначення житлової субсидії вам заблокують, що унеможливить розрахунок субсидії.


Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь