НЕЗАКОННИЙ ВИДОБУТОК БУРШТИНУ

Дата: 18.06.2024 08:16

Бурштин

За публічного обвинувачення прокурорів Олевського відділу Коростенської окружної прокуратури судом засуджено п’ять жителів Олевської територіальної громади до 2 років обмеження волі з іспитовим терміном за фактом незаконного видобутку бурштину (ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 240-1 КК України).

Прокурором в судовому засіданні доведено, що місцеві жителі в листопада 2022 року, попередньо домовившись проводили незаконне видобування корисної копалини, сирцю-бурштину для своїх власних потреб в лісовому масиві Поясківського лісництва ДП «Білокоровицьке ЛГ» на відстані біля 4 км від с. Шебедиха Коростенського району, не маючи спеціального дозволу,  а допомогою спеціальних приладь мотопомпи, пожежних рукавів, металевого шпайбера, металевої тички, підсаків, де були виявлені працівниками поліції.

Ємільчинським районним судом Житомирської області , дослідивши надані стороною обвинувачення докази, призначено покарання в межах санкції статті з можливістю виправлення у відповідності до ст. 75 КК України та всіх обставин справи, осіб обвинувачених, доведеності вини, обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання.

Наразі вирок не набув чинності.

Олевський відділ Коростенської окружної прокуратури