Білокоровицька громада
Житомирська область, Коростенський район

#безбарєрність: Представники Ради безбар’єрності Житомирської ОВА вивчали нові інструменти комунікації з громадськістю задля побудови відкритого діалогу в громаді

Дата: 01.05.2024 10:52
Кількість переглядів: 79

 

Фото без опису

Розуміючи важливість відкритого та чесного діалогу з громадою, як інструменту побудови безбар’єрності на місцевому рівні, представники Ради безбар’єрності Житомирщини взяли участь у семінарі, присвяченому технікам комунікації з громадськістю.

 

Семінар провела Діана Проценко, авторка-розробниця академічних курсів, тренінгів, онлайн курсів на теми інформаційного права, переговорів, медіації, ефективної комунікації та діалогу в громадах. До заходу також долучилася радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна та представники пілотних обласних та міських Рад безбар’єрності. Захід відбувся за підтримки ПРООН.

 

Під час зустрічі обговорили як організувати проведення нарад чи зустрічей з громадськістю між засіданнями Ради безбарʼєрності так, щоб це було приємне спілкування та ефективний захід. Обговорили технічні моменти: як організувати простір, щоб він спонукав до взаємодії; яка роль візуалізації та інтерактивних інструментів тощо.

«Комунікація – це важлива частина роботи ради безбар’єрності територіальної громади, адже потрібно розуміти інтереси та потреби мешканців своєї громади, почути кожного й кожну, але при цьому знайти спільне рішення. Не менш важливо й говорити про плани та результати своєї роботи простою та доступною мовою, щоб це було зрозуміло всім. Сподіваємося, що семінар підказав нові рішення та техніки, які допоможуть проводити зустрічі з громадськістю в легкій атмосфері, яка дозволяє побудувати конструктивний діалог та взаємодіяти заради спільної мети», –  зазначила Тетяна Ломакіна.

Учасники заходу поділилися досвідом роботи у своїх громадах та викликами, які виникають в процесі комунікації безбар’єрних рішень. Обговорили, чому важливо вміти бачити та говорити навіть про маленькі успіхи у складному процесі та які техніки для цього варто використовувати.

 

Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський поділився досвідом створення “Години безбар’єрності”.

«Година безбар’єрності — це методика, яка допомагає підвищити обізнаність у питаннях безбар’єрності. Вона розвиває навички коректного мовлення, адже це відіграє ключову роль у створенні безбар’єрного середовища, забезпечуючи повагу та розуміння між різними групами населення», – зауважив Віктор Градівський.

Довідково. Рада безбар’єрності територіальної громади — це  консультативно-дорадчий орган при органах місцевого самоврядування. Його метою є моніторинг виконання стратегічних документів по безбарʼєрності та пошук рішень з поліпшення доступності міських просторів та послуг, діалог та консультації з громадськістю для обговорення питань, які потребують додаткової експертної уваги та спільного пошуку варіантів вирішення.

 

Пілотування формату Рад безбар’єрності відбувається в межах ініціативи «Безбар’єрність — спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь