Спалювання минулорічної трави, опалого листя, сухих гілок та іншого сміття – це проблема, яка є небезпечною для довкілля, життя і здоров’я людей.
Лише пригріло перше весняне сонечко, як наші українські дбайливі господарі починають прибирання території своїх домоволодінь та зазвичай спалюютьлистя, траву, дрібне сміття та інші відходи.І так з року в рік весною населені пункти поглинає суцільний дим, поки не завершаться заходи з прибирання.
А тим часом з кожним роком в Україні зростає сумна статистика захворювань: від різноманітних видів алергій до онкології. І люди навіть не усвідомлюють, що вбивають себе самі.
Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області загострює увагу мешканців громади, що дим від горіння сухої трави і листя є дуже шкідливим, оскільки містить у собі отруйні речовини, які шкодять здоров’ю населення. Це сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму.
До їх складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні знайотрутніших для людини речовин.
А потрапляння у вогонь пластикового сміття робить дим особливо токсичним. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа, яка може викликати респіраторні захворювання. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
Відповідно до пункту 2.5. «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», затверджених Міністерством охорони здоров’я України від 17.03 2011року за № 145 забороняється спалювати побутові відходи на об'єктах благоустрою та на об'єктах поводження з відходами, не призначених для цього.
Про чистоту свого подвір’я потрібно дбати, але в такий спосіб щоб не зашкодити здоров’ю! Бережіть себе та своїх близьких!
Коростенське районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Житомирській області