ІВАН КИРИЧУК: «ЩОДО ГРИПУ - НЕ ВАРТО РОЗСЛАБЛЯТИСЯ»

Дата: 01.03.2024 08:14

28 лютого на майданчику офіційного медіа-центру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації в області. Фото без опису

Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.

«Від початку епідсезону, тобто з жовтня 2023 року, на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіло більше 182 тияч  осіб, в тому числі 104 354  дитини у віці до 17 років. Діти у віковій структурі хворих складають 57,4%.

На 8-му тижні епідсезону,   з 19 по 25 лютого,  в області захворіли на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  7972 особи, включно з COVID-19, із них 4460 дітей до 17 років. Питома вага дітей від загальної кількості захворілих на ГРВІ становить  56,0 %, госпіталізовано 222 особи, що становить 2,8% від кількості захворілих, із них 154 – дитини до 17 років (69,0% серед госпіталізованих).

Захворюваність по області на 8-му  тижні спостереження поточного року зменшилась з 776,6 до 642,3 на 100 тисяч осіб, що в порівнянні з  попереднім 7-м тижнем менше  на 17,0%. Однак  вона ще перевищує епідемічний поріг,  розрахований для  області на 11%,  що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. На минулому тижні в області зареєстровано 2 летальних випадки: в тому числі  1 від COVID-19 та 1 від грипу.

Зниження інтенсивності епідемічного процесу в області відбувається вже третій  тиждень поспіль  - і це результат впливу  комплексу обмежувальних заходів, що запроваджувалися і продовжують діяти в громадах області. Незважаючи на позитивну динаміку зниження захворюваності населення області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції,  не варто розслаблятися і нехтувати основними заходами для населення з попередження зараження грипом та іншими гострими респіраторними інфекціями:

- використання масок в разі захворювання на ГРВІ, при відвідуванні торгових центрів, ринків, лікувальних закладів, в громадському транспорті;

- уникнення місць великого скупчення людей;

- провітрювання свої житлових приміщень;

- частого миття рук з милом;

- дотримання кашлевоого етикету.

В області щеплено проти сезонного грипу всього 3748 осіб з груп ризику, в тому  числі за минулий тиждень – 98 осіб.

В Бердичівському районі всі обмежувальні заходи в освітніх закладах скасовані.

На даний час обмежувальні заходи продовжуються:

•  в Житомирському районі переведено на дистанційне навчання  1 заклад середньої освіти, окремо 3 класи та 3 заклади дошкільної освіти;
  • в Коростенському районі на дистанційному навчанні 3 ліцеї та 1 заклад дошкільної освіти;
  •  в Звягельському районі на дистанційному навчанні 19  класів.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь заходів профілактики гострих респіраторних інфекцій та бережіть своє здоров'я!»

Відео брифінгу: https://oda.zht.gov.ua/news/na-majdanchyku-ofitsijnogo-mediatsentru-zhytomyrskoyi-ova-vidbuvsya-bryfing-shhodo-epidemichnoyi-sytuatsiyi-v-oblasti-3/?fbclid=IwAR1x2Bcf1lp98O099XfBu1zoCIkVkPgHmPf7WmpD8U3HLxoiETgdyTLvS_k

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».