ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАПОЇ-ЕНЕРГЕТИКИ?

Дата: 23.11.2023 10:24

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерігає: в енергетиках дуже багато цукру, кофеїн та інші стимулянти як-то гуарана, і при постійному споживанні вони систематично псують здоров’я

Що може бути, якщо часто вживати енергетики?

•  Переспоживання кофеїну, яке може проявитися в гіпертензії, підвищеному серцебитті, нудоті та навіть конвульсіях.

• Діабет другого типу: кофеїн знижує чутливість до інсуліну, а цукор енергетиків підвищує рівень глюкози в крові. В одній баночці — 28 грамів цукру, а денна норма споживання доданих цукрів — до 50 грамів, а краще — до 30.

•  Викидні на пізньому терміні, мертвонародження чи народження дітей із низькою вагою.

• Пошкодження зубів.

• Порушення роботи серцево-судинної та нервової систем — серце болить, голова не працює, режим сну порушений, хочеться ще енергетику.

• Ожиріння.

• Агресивна поведінка, погане навчання.

• Поєднання енергетиків і спорту збільшує ризик черепно-мозкових травм.

• Схильність до інших залежностей

Тож енергетичні напої – далеко не найкращий засіб покращення продуктивності організму та підвищення бадьорості.    Для того, щоб відчувати повноту фізичних та емоційних  сил -- достатньо змінити раціон, їсти більше зелені та фруктів, зайнятися спортом та пити достатньо води. Саме ці фактори сприяють покращенню загального стану. А в ситуаціях, коли можна обійтися без енергетиків -- варто вибрати інший шлях з огляду на те,  як такі напої  впливають на організм.

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».