ЯК ЗМІЦНИТИ ІМУНІТЕТ?

Дата: 01.03.2023 13:01

1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Його було започатковано за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 2002 році. Мета цього дня -  залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

Цифри і факти

Слово «імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає - звільнення. Імунітет - здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму.

Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто.  У решти 80%  людей сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

80%  нашої імунної системи знаходиться в кишечнику.

Поради для зміцнення  імунної системи

Не куріть

Тютюн вбиває: згідно з даними ВООЗ, близько 50% помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає  життів на рік, а від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.

Регулярно вживайте овочі та фрукти