Які документи підтверджують факт неможливості виконання працівником роботи за станом здоров'я?

Дата: 15.02.2023 14:48

Під час консультування підприємств інспекторів часто запитують, які документи підтверджують факт неможливості виконання працівником роботи за станом здоров’я. Розповідає вам про це головний державний інспектор управління інспекційної діяльності у Житомирській області Халімончук Тетяна Миколаївна

Відповідно до Порядку розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1449, невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я може бути підтверджена:

- довідкою закладу охорони здоров’я, яка містить інформацію про заключний висновок лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначену в журналі запису висновків такої комісії;

- повідомленням роботодавцю щодо групи інвалідності та її причини або випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальною програмою реабілітації (за умови надання її особою);

- медичною довідкою про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівника певної категорії, виданою комісією з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров’я.

Дізнайтеся більше про особливості трудових відносин у період воєнного стану на інформаційному порталі Держпраці - https://pratsia.in.ua/ .