З 2023 року припиняється виплата деяких компенсаційних виплат за надання соціальних послуг з догляду.

Дата: 08.12.2022 09:00

Урядовим рішенням з 01.01.2023 року припиняється виплата деяких видів компенсацій особам, які здійснюють догляд за родичами похилого віку або особами, які не здатні до самообслуговування, а саме:

- Компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку (відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 26.07.1996 №832);

- Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558).

Натомість Урядом передбачено наступні виплати за догляд:

1. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859). Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом.