ІНСУЛЬТ: ПРИЧИНИ , СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 01.11.2022 12:32

З 28 жовтня по 3 листопада  в багатьох країнах проводиться Всесвітній тиждень інсульту. А 29 жовтня відзначається Всесвітній день інсульту. Ці заходи проводяться для підвищення обізнаності та стимулювання дій щодо попередження інсульту в усьому світі.

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

Інсульт виникає, коли в мозку людини унеможливлюється кровообіг. Клітини мозку можуть загинути через зменшення кровотоку та нестачу кисню. Найкращий спосіб зменшити ризик хвороби — це профілактика.

Цифри і факти

Існують два різновиди інсульту: геморагічний (спричинений розривом мозкової артерії) та ішемічний (коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується).

Щороку в Україні фіксують 100-110 тисяч інсультів (понад третина з них – у людей працездатного віку).  30-40% хворих помирають упродовж перших 30 днів,  до 50%  --  впродовж року після інсульту. Ще 20-40% тих, що вижили, потребують сторонньої допомоги.  І  лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

У Житомирській області за 2017рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. У більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою усвідомленістю населення щодо симптомів інсульту та необхідності термінової допомоги.

Інсульт можна попередити у 80% випадків.

Причини інсульту  та фактори ризику