Сусід палить листя, рослинні залишки, відходи: що робити?
Весною українці масово палять траву, восени – листя, і протягом року – сміття.
Чому палити сміття та листя – небезпечно
До складу диму від спаленого листя входить: пил, оксиди азоту (NO), важкі метали, канцерогенні сполуки бенз(а)піренів та чадний газ (СО).
1 тонна тліючого листя прирівнюється до 30 кг чадного газу. Рівень чадного газу біля тліючої купи листя так само високий, як і на міській вулиці з інтенсивним рухом. Моноокисел вуглецю (він же – чадний газ) – дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.
Як боротися із відкритим спалюванням?
Почніть із переконання. Як переконати сусіда?
1. Поділіться з ним інформацією про те, чому спалювання листя та сміття шкодить людині та довкіллю.
2. Процитуйте закон – ст.50 Конституції, ст. 16 Закону “Про охорону атмосферного повітря”, Закон “Про благоустрій у населених пунктах”.
3. Якщо переконання не працює – викликайте поліцію – 102. Адже за спалення листя, трави та побутового сміття передбачений штраф.
Список законів, на які можна посилатися – невичерпний, але важливо те, що підставою для виклику поліції є ст. 255 Адміністративного кодексу, що зобов’язує поліцію виїхати на місце злочину (спалювання листя) та скласти протокол.
Скепсис, що поліція не реагує, тому що і на важчі правопорушення не зовсім не реагує, недоречний, якщо Ви хочете жити у правовій державі. Ані Президент, ані Уряд, ані Верховна Рада не вирішать цю проблему, поки Ви не звернетеся до правоохоронних органів. Тому звикайте і не лінуйтеся.