РЯТУВАЛЬНИКИ НАГАДУЮТЬ ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

Дата: 31.03.2021 14:34

З настанням весни все частіше можна побачити, як на господарських угіддях громадяни спалюють залишки торішньої трави, сухого гілля чи навіть побутового сміття. Як правило, люди, які цим займаються, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та насправді вони наражають на небезпеку виникнення пожежі власні та сусідські домоволодіння, шкодять довкіллю та власному здоров’ю.

Рятувальники ДСНС України в Житомирській області звертаються до громадян з закликом:

• не розводити багать та не випалювати суху траву при впорядкуванні домогосподарств (безпечним способом утилізації сухої трави, листя та інших органічних відходів є компостування);
  • бути обережними при поводженні з відкритим вогнем;
  • не кидати непогашені недопалки на узбіччя доріг;
  • у разі виявлення пожежі негайно телефонувати за номером 101;

Окрім того, нагадуємо: спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладенням штрафів на громадян від 3060 до 6120 грн.