Білокоровицька сільська рада шукає кандидатів у прийомні батьки.

Дата: 29.07.2020 15:51

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від 1 до 4-х дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

В разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Прийомні діти виховуються в сім’ях до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації – до його закінчення.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім'ї:

• зберігає за прийомними дітьми статус дитини-сироти та всі відповідні пільги передбачені законодавством ;
  • надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному із прийомних батьків;
  • зберігає раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати, які перераховуються на особистий рахунок дітей, відкритий в установах банку.

Органи опіки та піклування забезпечують збереження житла та майна вихованців та прийомних дітей за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.

Прийомними батьками можуть бути особи, які:

• визнані в установленому порядку дієздатними;
  • не були позбавлені батьківських прав;
  • мають достатнє матеріальне забезпечення;
  • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
  • пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

Кандидати направляються на навчання до обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків. Соціальне супроводження передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї. Соціальне супроводження прийомних сімей здійснюється постійно.

Документи, які необхідні для створення прийомної сім’ї:

• копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  • довідка про склад сім'ї;
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з ними;
  • довідка про доходи;
  • довідка про відсутність судимості;
  • письмова згода на утворення прийомної сім'ї всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, засвідчена нотаріально;
  • довідка про проходження навчання у прийомні батьки;
  • рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

За більш детальноюінформацією звертайтеся до Білокоровицької сільської ради у Відділ охорони здоров’я, соціального захисту населення та праці.