На території Білокоровицької ОТГ для запобігання поширенню коронавірусу ввели додаткові обмеження.

Дата: 16.04.2020 14:54

Великдень та Поминальна неділя в період карантину?

19 квітня 2020 року православний світ відзначатиме Великдень, а вже за тиждень, традиційно, на території Білокоровицької громади проходитимуть поминальні дні. До них місцеві мешканці готуються прибираючи могили своїх близьких та рідних. Чи потрапляють ці місця під заборону відвідувати?

Перш за все, брався до уваги текст Постанови про карантинні заходи в якому прямої заборони відвідувати кладовище немає. У той же час Постановою забороняється проводити будь-які масові заходи, зокрема релігійні. До них відноситься і традиційне вшанування памяті  померлих, під час яких на кладовищах збираються родини, щоб віддати шану своїм рідним та близьким.

Це питання важливе для кожного мешканця громади, адже це традиція. Але в даному випадку враховується питання карантину, безпека всіх мешканців громади. Позиція влади така: цей захід підпадає під умови карантинних обмежень, через масове перебуванням людей в одному місці. Тому дивитися на ці події потрібно виключно з точки зору безпеки  мешканців громади. Поминальна неділя відноситься до заходу який підлягає карантину – тобто заборонена.

16 квітня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білокоровицької сільської ради ухвалила відповідні рішення, а саме:

- дотримуватися карантинних заходів затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними постановами від 16.03.2020 № 215 та від 25.03.2020 № 239);

- заборонити прибирання могил на кладовищі до завершення карантину;

- закрити кладовище для відвідувань;

- Богослужіння  на Великдень в церкві проводиметься без вірян;

Якщо хочете продемонструвати свою любов та пошану до померлих близьких та рідних помоліться за них вдома за їх покій.