РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НОВОГО КОРОНАВІРУСУ 2019 РОКУ (2019-nCoV)

Дата: 20.03.2020 16:27

Рекомендації

ЩОДО Нового коронавірусу 2019 року (2019-nCoV)

Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Механізм зараження, шляхи та фактори передачі інфекції, спричиненої 2019-nCoV - передача вірусу від людини до людини можлива крапельним, повітряно-пиловим, фекально-оральним та контактно-побутовим шляхами; передача вірусу від тварини до людини можлива контактним шляхом та при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних продуктів.

Симптоми

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

гарячка;

кашель;

задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом.

У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень (пневмонію).

Діагностика

1. запідозрити інфікування 2019-nCoV слід у осіб, у яких:
  • наявне гостре респіраторне захворювання з будь-яким ступенем тяжкості,
  • якщо за 14 днів до початку захворювання, відбулась будь-яка з наступних ситуацій:
  • близький фізичний контакт з особою, що має підтверджений випадок інфекції 2019-nCoV;
  • історія подорожі до або проживання в місті Ухань, провінція Хубей, Китай;
  • перебування з туристичною метою або з метою роботи в країні, де звітувались випадки 2019-nCoV;
  • прямий контакт з тваринами, якщо встановлено, що 2019-nCoV циркулює у тваринній популяції або є припущення, що інфекція 2019-nCoV походить від тварин.

2) провести термометрію та пульсоксиметрію (SpO2 в нормі 95-98 %)

3)

Особиз легкими респіраторними симптомами та підозрою на інфекцію 2019-nCoVта їх доглядачі повинні дотримуватись правил гігієни(додаток 4 донаказу МОЗ України від 25.02.2020 № 552):

• часто дотримуватись гігієни рук, використовуючи натирання рук розчинами на спиртовій основі, або обробкою милом з водою;
  • триматися намаксимальній відстані від здорових осіб (не менше 1 метра);
  • користуватися медичною маскою
  • прикривати рот і ніс при кашлі або чханні одноразовою паперовою тканиною, утилізуватиїї після використання.
  • мити чи обробляти руки відразу після контакту з дихальними виділеннями;
  •  покращити повітряний потік у житловому приміщенні, часто провітрювати.