Нові правила отримання препаратів за програмою «Доступні ліки»

Дата: 05.04.2019 16:58

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року, але з 1 квітня цього року змінюються правила отримання ліків.

Як це працювало раніше?

Ми приходили до свого дільничного терапевта, сімейного лікаря чи педіатра, він нам виписував на рецептурному бланку рецепт із позначенням міжнародної непатентованої назви лікарського засобу. З цим листочком пацієнт повинен був іти в аптечний заклад на тій території, де пацієнт зареєстрований, в межах області.

Як це працює тепер?

Людина приходять до свого терапевта, сімейного лікаря, педіатра, з яким уклала декларацію. Це є обов’язковою умовою. Лікар виписує електронний рецепт. В цей момент на телефон приходить код з номером рецепта. Це все, що потрібно пацієнтові. Якщо пацієнт не користується гаджетами, лікар роздруковує цей цифровий код, з яким людина може піти в  аптеку, яка уклала договір з Національною службою здоров’я. В Олевському районі поки що одна аптека заключила договір з НСЗУ – це КП «Олевська центральна районна аптека №32» Олевської районної ради, за адресою: м.Олевськ, вул.. Володимирська 9.

“Доступні ліки» доступні для кожного пацієнта в кожній аптеці, яка має договір з НСЗУ, де б вона не була. В Україні таких аптек 5041. Нові аптеки продовжують приєднуватися до участі в програмі.

Тож, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем.