Дата: 18.01.2019 12:09

17 січня, Президент України Петро Порошенко привіз до Житомира Томос про автокефалію Православної Церкви України. Документ великої історичної ваги було урочисто внесено до Свято-Михайлівського кафедрального собору, де відбувся подячний молебень, у якому взяли участь: Президент України Петро Порошенко, Святійший Патріарх Філарет, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міський голова Сергій Сухомлин, голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, віряни, громадськість міста. Присутні при історичній для Житомирської області події та України в цілому, від Білокоровицької ОТГ були: Білокоровицький сільський голова Сергій Коцур, заступник директора з навчально-виховної роботи Бучманівської ЗОШ I-II ступенів Світлана Макарчук, депутат Білокоровицької сільської ради Тетяна Горай.

Голова держави привітав усіх присутніх зі створенням нової церкви і Різдвом Христовим та у своєму виступі наголосив, що  Томос має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року. «Ще до початку 2018 року мало хто вірив, що таке можливо. Слово Томос ніхто не знав. Наші вороги були переконані, що це неможливо, бо ієрархи багато років за стіл один не сідали. Ніхто перебачити не міг, що церква об’єднається з Божого благословення. Ми маємо результат, що в Україні є єдина, одна Православна Церква України» — сказав Президент України Петро Порошенко.