Олевський район, Житомирська область

9 травня важливе свято для багатьох українців.

9 травня  важливе свято для багатьох українців.

"День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" встановлено державне свято в результаті прийняття 9 квітня 2015 Верховною Радою України проекту закону № 2539 "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років".

Цього дня у  всіх населених пунктах Білокоровицької ОТГ відсвяткували День Перемоги. Традиційно,  о 9:00  відбулися  мітинги-реквієми, де  пам'ять загиблих вшанували ветерани війни, представники влади , духовенство, школярі та мешканці Білокоровицької ОТГ. Пройшла урочиста хода з подальшим  покладанням  вінків, квітів до пам'ятників і меморіалів, а  саме:  «Братської могили  учасників громадянської війни та скульптури воїнам-односельчанам загиблих на фронтах ВВВ» , «Братської могили 9-м воїнам  радянської армії» (с.Білокоровичі), «Пам’ятного  знаку 124-ї стрілецької дивізії», «Братської могили радянських партизан» (станція Нові Білокоровичі) , «Військового кладовища з 1944 р. із 2-ма братськими та 75 могилами» (смт.Нові Білокоровичі). В заходах активно прийняли участь  учасники АТО, які відвідали в цей день меморіальні дошки своїх загиблих  побратимів  Петра Шибецького та Вячеслава Леонтьева. Протоієрей Андрій Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці  відслужив поминальний молебень за загиблими, а о 14:00                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  колективи «Вербиченька», та «Роксолана» привітали своїх односельчан святковими концертами.
         Вічна пам’ять героям, які віддали своє життя за наше сьогодення!

Вик: Ленч Т.М.